Nadmorska miejscowość – Jastarnia, została wybrana Zimową Stolicą Kaszub 2015 w plebiscycie „4 Stolice Kaszub”, który od 2013 roku organizowany jest przez Portal Piękne Kaszuby oraz Puls Kaszub.

Jastarnia – Zimowa Stolica Kaszub 2015

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie będące główną organizacją reprezentującą Kaszuby, uznało oficjalnie za stolicę tego regionu Gdańsk. Jednak ze względu na znaczną ilość pięknych miast i miejscowości, których mieszkańcy kultywują tradycję i kulturę kaszubską narodził się pomysł zorganizowania cyklicznego plebiscytu o nazwie „4 Stolice Kaszub”, który związany jest z czterema porami roku.  Internauci drogą głosowania mogą  zdecydować, która miejscowość ma zostać Stolicą Kaszub na daną porę roku.

Głosowanie na Zimową Stolicę Kaszub trwało od 22 grudnia do 20 marca. Głosować można było na portalu pieknekaszuby.pl oraz pulskaszub24.pl. I tak oto internauci zdecydowali, że zwycięzcą została urokliwa Jastarnia – miejscowość, znajdująca się na Półwyspie Helskim, która zarówno latem jak i poza sezonem przyciąga rzesze gości z całej Polski!

Widok z molo na morze w Jastarni - Stolica Kaszub 2015