Najlepsi polscy piłkarze na zgrupowaniu w Jastarni!? – taka informacja pojawiła się jakiś czas temu w internecie i od razu wywołała burzę komentarzy. Kiedy i gdzie będą spać? Gdzie będą trenować?Czy to w ogóle prawda? Jednak jak się ostatnio okazało, informacja o przyjeździe sportowców na Półwysep Helski okazała się prawdziwa!

Jastarnia – miejscem treningu przed Euro 2016

Polska reprezentacja piłki nożnej, pod czujnym okiem głównego trenera Adama Nawałki, przyjedzie na Półwysep Helski już 17 maja i zatrzyma się w Juracie w hotelu Bryza aż do 22 maja.

Głównym zamierzeniem tej wizyty jest odpoczynek przed zbliżającym się wyzwaniem dla naszej kadry – Euro 2016! Oczekiwania wobec piłkarzy są bardzo wysokie, toteż w międzyczasie będą oni podczas swoich treningów korzystać z specjalnie przygotowanego na ich wizytę boiska w Jastarni. Znajduje się ono w sąsiedztwie orlika, niedaleko ronda wjazdowego do miasta. Wykonawcy stanęli na wysokości zadania i obiekt spełnia wszystkie niezbędne wymagania – jest nawet taka sama trawa, jak na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Specjalnie na przyjazd polskiej kadry piłkarzy hotel Bryza przeszedł kilka modernizacji. Zmieniono część zewnętrznego, hotelowego basenu – który będzie udostępniony piłkarzom, a także pojawił się kompleks saun: sucha, parowa i ziołowa.

Przyjazd piłkarzy przysłuży się lokalnym mieszkańcom, jak i odwiedzającym Półwysep Helski turystom! Dlaczego? – na początku w Jastarni miał się pojawić tylko obiekt treningowy przygotowany z myślą o piłkarzach, jednak miasto po rozmowach z Tomaszem Iwanem, kierownikiem piłkarskiej reprezentacji Polski, uznało, że po zakończeniu się wizyty polskich piłkarzy, obiekt zdecydowanie powinien być dostępny dla wszystkich miłośników sportu.