Czy wiecie, że 7 Kontynent to jedna z nielicznych restauracji w Jastarni i na całym Półwyspie, które są otwarte niemal przez cały rok, także zimą? Zimowe menu naszej restauracji jest nieco inne niż latem. Przede wszystkim ze względu na dużo mniejszy ruch turystyczny poza sezonem letnim, menu w 7 Kontynencie zimą jest krótsze. Zawiera za to więcej pożywnych, rozgrzewających zup i sycących dań mięsnych, w sam raz na pyszny obiad po mroźnym spacerze nad Bałtykiem.
W okresie zimowym oferujemy gościom specjalne menu okazyjne np. z okazji Walentynek, Dnia Kobiet itp. a także menu weekendowe, które obowiązuje od piątku do niedzieli. W weekendowym menu restauracji zdarzają się niebanalne połączenia i ciekawe eksperymenty naszego kreatywnego szefa kuchni, który właśnie zimą ma czas na wymyślanie nowości i rozwijanie swojego kucharskiego talentu :)
Letnie menu zaczyna obowiązywać od początku maja, czyli od czasu ulubionych przez wszystkich majówek…
Przy ładnej pogodzie ulice Jastarni w długie majowe weekendy wyglądają zupełnie jak w środku upalnego lata.

Pizza nad morzem?

W tym roku nasze letnie menu zostało wzbogacone min. o pizzę. Oferujemy 14 różnych rodzajów pizzy, wypiekanej z oryginalnych włoskich składników. Cienkie ciasto, włoska mąka, świeże warzywa i zioła… brzmi wspaniale, prawda? 😉
Już po pierwszych dwóch tygodniach wiedzieliśmy, że pomysł z pizzą był strzałem w 10, powitanym entuzjastycznie przez gości 7 Kontynentu, zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych. Nawet będąc na wakacjach nad morzem chętnie jadamy różnorodne potrawy a nie tylko dania rybne, które wielu osobom kojarzą się nieodmiennie z restauracją nadmorską.
Oprócz pizzy kuchnię włoską reprezentują u nas chrupiące brushetty: pomodoro i gorgonzola, idealne na gorące dni, kiedy nie chce się jeść dwudaniowego obiadu.
W tym sezonie polecamy również własnej roboty lemoniady: czarny bez, świeży ogórek i szarlotka. Jak zawsze można też do nas wpaść na aromatyczną kawę z domowym ciastem.

Zapraszamy!